Aktualności

UWAGA !!! NOWA STRONA INTERNETOWA HOSPICJUM !!!

INFORMUJEMY, ŻE HOSPICJUM IM. LADY RYDER OF WARSAW W ZIELONEJ GÓRZE POSIADA OD DNIA 6 PAŹDZIERNIKA 2014r. NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ.

ADRES NOWEJ STRONY: www.hospicjum zielonagora.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

POLA NADZIEI
04/09/2014

Zielonogórskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Domowe im. Św. Pawła oraz Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze serdecznie zapraszają 27 września 2014 r. (sobota) o godz. 12.00 wszystkie dzieci i młodzież, zakłady pracy, instytucje oraz mieszkańców naszego miasta i okolic do aktywnego uczestnictwa w symbolicznym sadzeniu cebulek pod Palmiarnią Zielonogórską w ramach Ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”. Dochód z kampanii przeznaczony zostanie na zakup sprzętu medycznego, środków opatrunkowych i leków. W naszym mieście akcję przeprowadzamy po raz szósty. Cebulki żonkili można nabyć już od dnia 10.09.2014r. w siedzibie Hospicjum przhy ul. Zyty 26 w Zielonej Górze, w godz. 7.00 – 14.00.

20 Lat Razem” Jubileusz 20-lecia Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw oraz 25-lecia Zielonogórskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum Domowe”
im. św. Pawła.

Informacja
18/03/2014

Zielonogórskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Domowe im. Św. Pawła ul. Zyty 26 w Zielonej Górze Informuje,że w dniach od 10.09.2013 r. do 28.02.2014 r. była przeprowadzona zbiórka publiczna na terenie województwa lubuskiego, w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei”. Pozwolenie : Decyzja Marszałka Województwa Lubuskiego Nr 6/2013 z dnia 1 sierpnia 2013 r . W trakcie kampanii sprzedano 60 tysięcy cebulek żonkili.

Łączny przychód ze zbiórki wyniósł 58 816,23 zł. Koszty : 20 031,14 zł, w tym cebulki: 18 000,00 zł. ulotki, plakaty: 114,10 , pozostałe: 1 917,00 zł. w tym : art. spożywcze 1 470,00 zł. koszulki sadzarka, koszty bankowe itp. 446,95 zł. Dochód z kampanii wyniósł: 38 785,09 zł. który został przeznaczony na zakup sprzętu medycznego środków opatrunkowych i leków.

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego, który został ustanowiony przed 22 laty przez papieża Jana Pawła II. Dzień ten ma na celu przypomnienie o chorych i cierpiących ludziach na całym świecie, jak i popieranie zaangażowania wolontariatu.

Ten szczególny dzień również uroczyście był przeżywany w naszym Domu.

Rano została odprawiona msza św. w szpitalnej kaplicy w intencji naszych chorych. Eucharystię poprowadził ks. Kanonik Mirosław Maciejewski Proboszcz z Parafii Najświętszego Zbawiciela, kazanie wygłosił ks. dr Andrzej Piela diecezjalny dyrektor ds. duszpasterstwa służby zdrowia. We mszy św. uczestniczyli również kapelani ks. Zbigniew i ks. Tadeusz .Tuż po mszy św. chorym został udzielony sakrament namaszczenia dający siłę i pomoc w chorobie. W modlitwie uczestniczyły wolontariuszki z Centrum Wolontariatu przy Caritas.

Nasze dzieci po raz kolejny spotkały się z Mikołajem. Dostały wymarzony prezent i słodkości.

Spotkanie przygotowali studenci III roku Animacji Kultury Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wizytę Mikołaja poprzedził bajkowy spektakl pt. : „Kopciuszek” , opracowali gry i zabawy. Dzieci bawiły się świetnie, spotkanie trwało do późna.

Duże brawa dla studentów!!!

Przekaż 1 % podatku na:

Zielonogórskie Towarzystwo przyjaciół Chorych „ Hospicjum Domowe” im. św. Pawła

ul. Zyty 26 65-045 Zielona Góra

ZTPCh działa przy Hospicjum Stacjonarnym.

Towarzystwo posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000009290.

Serdecznie Dziękujemy!

Wszystkim naszym Wolontariuszom w dniu ich święta składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za pomoc. Bez Waszego bezinteresownego zaangażowania, życzliwości oraz czystych odruchów serca, wiele działań nie mogłoby zostać zrealizowanych.

Życzymy Wam wielkiego płomienia radości w sercu, satysfakcji w życiu osobistym, realizacji wszystkich najwspanialszych marzeń i planów, cennych doświadczeń, a przede wszystkim tego, żeby każdy Wasz życzliwy gest, każdy uśmiech wracał do Was i dawał Wam siłę.

życzy
Anna Kwiatek
Dyrektor Hospicjum

oraz
koordynator wolontariatu Elżbieta Dowhań
wraz z całym zespołem Hospicjum Lady Ryder of Warsaw
w Zielonej Górze

Na konkurs plastyczny pod hasłem ,,Hospicjum przyjazne choremu” wpłynęły 53 prace:

- w grupie wiekowej przedszkolaków – 10 prac

- w grupie wiekowej klas I – III – 18 prac

- w grupie wiekowej klas IV – VI – 14 prac

- w grupie wiekowej szkół gimnazjalnych – 7 prac

- w grupie wiekowej szkół ponadgimnazjalnych - 1 praca


3 prace nie spełniły wymogów regulaminu konkursu dotyczących formatu i nie były brane pod uwagę.

Komisja Konkursowa w składzie:

Anna Kwiatek

Monika Karolewicz

Beata Bernaciak


wybrała z każdej kategorii wiekowej jedną zwycięską pracę, jak również przyznała wyróżnienia:


I miejsce w grupie przedszkolnej:

Liwia Kredzińska z Przedszkola nr 9 w Zielonej Górze

Wyróżnienia:

Lena Pietkiewicz z Przedszkola nr 3 w Świebodzinie

Michał Wierciński z Przedszkola nr 3 w Świebodzinie

Hanna Borowiak z Przedszkola nr 3 w Świebodzinie


I miejsce w grupie klas I – III:

Ewa SługockaSzkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Przylepie

Wyróżnienie:

Julia Wrębiak - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulechowie


I miejsce w grupie klas IV – VI:

Michał Siwierski – Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie Odrzańskim

Wyróżnienie:

Kordiana Krzyż – Szkoła Podstawowa nr 8 w Zielonej Górze


I miejsce w grupie wiekowej gimnazjalnej:

Anita Konopka – Gimnazjum nr 3 w Nowej Soli

Wyróżnienie:

Jagoda Migdał - Gimnazjum nr 3 w Nowej Soli


Wyróżnienie w grupie szkół ponadgimnazjalnych:

Anna Klechamer - Technikum Ekonomiczne w Świebodzinie


Specjalne Wyróżnienie Dyrektora Hospicjum:

Natalia Niemiera - Publiczna Szkoła Podstawowa im J. Brzechwy w Przylepie


Zapraszamy wszystkich laureatów wraz z opiekunami 6 grudnia 2013r. o godz. 12.00 na wręczenie nagród do Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw przy ul. Zyty 26 w Zielonej Górze.

Wypominki
11/11/2013

W dniu 15 listopada 2013r. (piątek) o godz. 18.00 w kaplicy szpitalnej (główny budynek szpitala) zostanie odprawiona Msza Św. z litanią imion pacjentów zmarłych w Hospicjum w bieżącym roku.

Serdecznie zapraszamy rodziny i wszystkich bliskich .

Łukasz był człowiekiem starannie wykształconym. Znakomicie znał ówczesną literaturę. Posługiwał się pięknym językiem greckim, był świetnym zbieraczem informacji. Wykonywał zawód lekarza.

Zgodnie z długą tradycją, św. Łukasz z racji swojego zawodu stał się patronem wszystkich pracowników służby zdrowia.

Choroba sprawia, że człowiek doświadcza kruchości swojego ciała, a nawet w pewnych sytuacjach kruchości swojego życia. Cierpi zarówno w sferze psychicznej jak i duchowej. W sytuacjach nagłego przyjścia choroby, załamanie człowieka jest jeszcze większe. Wobec tych problemów stają codziennie ci, którym patronuje św. Łukasz.

18 października br. w świetlicy naszego hospicjum odbyło się uroczyste spotkanie z Panią Prezydent Miasta Wioletą Haręźlak i Przewodniczącą Rady Hospicyjnej - Panią Jolantą Danielak.

Obie Panie złożyły życzenia wszystkim pracownikom hospicjum w dniu ich święta, życząc zadowolenia i sukcesów w dalszej pracy zawodowej.

Spędziliśmy kilka miłych chwil przy wspólnym śniadaniu. Spotkanie to poprzedziła Msza Św. w intencji wszystkich osób pracujących na rzecz chorych w hospicjum odprawiona przez ks. Marka Kidonia w naszej kaplicy.

W dniu 11 października br. Dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej posadziły cebulki żonkili przed wejściem do Urzędu Marszałkowskiego.

5 tys. zł otrzyma Zielonogórskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Domowe im. św. Pawła w Zielonej Górze na wsparcie kampanii społeczno – edukacyjnej: „Pola nadziei 2013”. Pola nadziei to ogólnopolska akcja, której celem jest przybliżenie idei ruchu hospicyjnego, a przede wszystkim uwrażliwienie dzieci, młodzieży i osób dorosłych na potrzeby człowieka cierpiącego, oczekującego pomocy i opieki w ostatnim okresie życia.

Od kilku lat w organizację kampanii aktywnie włącza się również samorząd województwa. Corocznie w ramach akcji przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych sadzą przed budynkiem urzędu żonkile - międzynarodowy symbol nadziei.

Zapraszamy do konkursu "Nasz Doktor 2013"!

Jeśli chcesz podziękować tym, którzy dbają o Twoje zdrowie, to zgłoś ich jako kandydatów do plebiscytu „Gazety Lubuskiej” - Nasz Doktor 2013. Konkurs odbywa się w czterech kategoriach: lekarze, pielęgniarki i położne, oddział szpitalny oraz placówka medyczna.

W ramach plebiscytu przedstawiamy sylwetki osób, dla których pacjent i jego zdrowie są najwyższą wartością. Lekarzy i pielęgniarki, którzy z pasją i oddaniem wykonują swoją pracę oraz placówki, w których osoby potrzebujące pomocy mogą poczuć się bezpiecznie i znaleźć właściwą opiekę.

Dla zwycięzców plebiscytu przewidziane są nagrody m. in. zestaw philips - suszarka, prostownica, zestaw noży Kochsystem, żelazko, radio plażowe, czajnik turystyczny z dwoma kubkami, robot z miską obrotową lodówka turystyczna podgrzewana, kuchenka elektryczna, czajnik. Z kolei lubuski oddział narodowego Funduszu Zdrowia ufundował, jak co roku, nagrody dla naszych Czytelników. Nagrody dla zwycięzców plebiscytu zostaną wręczone do końca listopada 2013 r. w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze.

Zgłoszenia uczestników plebiscytu można dokonać na wyciętym z "Gazety Lubuskiej” kuponie zgłoszeniowym, który znajdziecie Państwo w "Gazecie Lubuskiej" we wtorki i czwartki, lub drogą elektroniczną, przesyłając przesłać zeskanowany, wypełniony i podpisany kupon zgłoszeniowy na adres plebiscyt@gazetalubuska.pl Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 31.10.2013 r.

Głosowanie odbywa się za pomocą SMS-ów oraz oryginalnych kuponów do głosowania publikowanych w "Gazecie Lubuskiej”. W przypadku głosowania kuponowego: kupony należy dostarczyć do dnia 31.10.2013 r do siedziby Organizatora Plebiscytu: Media Regionalne Sp. z o.o. oddział w Zielonej Górze al. Niepodległości 25 65-042 Zielona Góra z dopiskiem "Nasz Doktor 2013”. Aby oddać głos za pośrednictwem SMS-a należy do 4.11.2013r. do godz.23.59 przesłać na nr 72466 SMS o treści:

Nasz Doktor 2013
Lekarz.xx (gdzie xx to numer kandydata z listy) Przykład: lekarz.1
Najpopularniejsza Pielęgniarka i Położna 2013
Pielegniarka.xx (gdzie xx to numer kandydata z listy) Przykład: pielegniarka.1
Najbardziej przyjazny oddział szpitalny 2013
Oddzial.xx (gdzie xx to numer oddziału z listy) Przykład: oddzial.1
Najbardziej Przyjazna Placówka Medyczna 2013
Placowka.xx (gdzie xx to numer placówki z listy) Przykład: placowka.1

Listę zgłoszonych osób oraz placówek znajdziecie Państwo na stronie www.gazetalubuska.pl/naszdoktor

Podziękujmy wspólnie ludziom, którzy dbają o nasze zdrowie.

GAZETA LUBUSKA

Szczegóły konkursu na stronie

www.gazetalubuska.pl/naszdoktor

Wsparcie po Stracie

Grupa Wsparcia po Stracie spotyka się po wakacjach. Ostatnie spotkanie odbyło się 1 października 2013r. Kolejne cyklicznie co 2 tygodnie o godz. 17.00 w świetlicy Hospicjum.

Serdecznie zapraszam,

Pedagog dr Anna Korlak-Łukasiewicz tel. 604 775 789

Psycholog Małgorzata Klikowicz tel. 510 718 795

Nadeszła jesień, a z nią coroczna ogólnopolska akcja "Pola Nadziei". W sobotę, 28 września, w Parku Tysiąclecia odbyła się oficjalna inauguracja ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei, mającej na celu uwrażliwianie najmłodszej części społeczeństwa na problemy związane z chorobami nowotworowymi.

Tradycyjnie w uroczystości wzięły udział znane osoby życia społeczno-politycznego naszego regionu. Byli wśród nich między innymi:

Pani Wioleta Haręźlak – Zastępca Prezydenta Miasta Zielona Góra,
Pani Agnieszka Siarkiewicz – Dyrektor Gabinetu Zarządu Województwa Lubuskiego,
Pan Mariusz Zalewski – Wójt Gminy Zielona Góra,
Pan Ryszard Skonieczek – Wójt Gminy Lubrza,
Pan Tomasz Olesiak - Przewodniczący Rady Miasta Świebodzin,
Rada Społeczna Hospicjum na czele z przewodniczącą Panią Jolantą Danielak,
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zielonej Górze,
Przedstawicielki Zielonogórskiego Klubu Amazonek.

Licznie przybyli również dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych wraz
z uczniami, których obecność podkreśliła rangę wydarzenia i była przejawem wrażliwości na potrzeby chorych i cierpiących ludzi.

Nie zabrakło już tradycyjnie najmłodszych wspaniałych członków naszej lubuskiej społeczności –przedszkolaków wraz ze swoimi nauczycielami.

Organizacyjnie wspierali nas oczywiście niezawodni, o wielkich sercach wolontariusze, którzy na co dzień swój czas i uwagę poświęcają podopiecznym hospicjum.

Po części oficjalnej, po poczęstunku ciastami domowego wypieku przystąpiono do sadzenia cebulek żonkili. Frajda to była niesłychana! Także dla dorosłych. Owoc pracy rąk ludzkich będzie można podziwiać wiosną, kiedy „zakwitną słońcem” Pola Nadziei.

Akcja odbyła się pod patronatem medialnym Radia Zachód, a imprezę poprowadził profesjonalnie redaktor Jacek Stefanowicz.

W tym roku po raz pierwszy nasze Hospicjum organizuje konkurs plastyczny na plakat pt.: „HOSPICJUM PRZYJAZNE CHOREMU”, który jest skierowany do najmłodszej części naszego społeczeństwa. Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom i młodzieży tematyki hospicyjnej, kształtowanie wrażliwości na potrzeby ludzi chorych i cierpiących.

Serdecznie zapraszamy dzieci oraz młodzież do udziału w konkursie.

Na prace czekamy od 04.11 – do 15.11.2013 r.

Na zwycięzców czekają nagrody!

Załączniki do pobrania:

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Zielonogórskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych im. Św. Pawła „Hospicjum Domowe” oraz Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw serdecznie zaprasza wszystkich Zielonogórzan do aktywnego udziału w Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei”.
W naszym mieście akcję przeprowadzamy już po raz piąty.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest,

nie przez to co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł II

Zielonogórskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych ,,Hospicjum Domowe” im. św. Pawła w Zielonej Górze składa serdeczne podziękowanie Szanownemu Państwu za przekazanie swojego 1% podatku dochodowego na rzecz naszego hospicjum. Dzięki Państwa ofiarności będzie możliwe dalsze realizowanie naszej działalności.

Pozyskane środki finansowe zostaną wykorzystane zgodnie ze statutowymi celami organizacji i przeznaczone na pomoc osobom chorym na chorobę nowotworową i ich rodzinom. Uśmiech i spokój chorego, to największa nagroda dla osób opiekujących się chorym. To właśnie tacy ludzie jak Państwo, dają drugiemu człowiekowi słabszemu i choremu, nadzieję i miłość.
Dziękujemy za wielkie i wrażliwe serce i życzymy dużo zdrowia i pomyślności na każdy dzień życia.

Nagroda Biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej za szczególne osiągnięcia na polu działalności dobroczynnej inspirowanej ewangelicznym duchem miłości bliźniego.

  • Nagroda - Statuetka „Człowiek Człowiekowi” jest wyróżnieniem Biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ustanowionym w 1999 roku przez Bp. Adama Dyczkowskiego na wniosek organizacji charytatywnych: Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna;
  • Głównym przesłaniem tej nagrody jest szerzenie ewangelicznej zasady miłości bliźniego poprzez nagradzanie ludzi, którzy swoją postawą i działaniem rozpowszechniają i umacniają ideę dobroczynności w diecezji;
  • Laureatów nagrody co roku wyłania Kapituła, która spośród wniosków nadsyłanych przez organizacje charytatywne, stowarzyszenia i parafie rekomenduje kandydatów do nagrody Kanclerzowi Kapituły;

W tym roku Kapituła postanowiła przyznać ,,Człowiek Człowiekowi” Małgorzacie Janczuk – naszej długoletniej wolontariuszce.

Serdecznie gratulujemy.

Przekaż nam Swój 1%

KRS 0000009290

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest,

nie przez to co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jan Paweł II

Zielonogórskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych ,,Hospicjum Domowe” im. św. Pawła w Zielonej Górze działające przy Hospicjum stacjonarnym zwraca się do Państwa z prośbą o przekazanie swojego 1% podatku dochodowego na rzecz naszego hospicjum.Dzięki Państwa ofiarności będzie możliwe dalsze realizowanie naszej działalności. Pozyskane środki finansowe zostaną wykorzystane zgodnie ze statutowymi celami organizacji i przeznaczone na pomoc osobom chorym na chorobę nowotworową i ich rodzinom. Uśmiech i spokój chorego, to największa nagroda dla osób opiekujących się chorym. To właśnie tacy ludzie jak Państwo, dają drugiemu człowiekowi słabszemu i choremu, nadzieję i miłość.

Dziękujemy za wielkie i wrażliwe serce i życzymy dużo zdrowia i pomyślności na każdy dzień życia.

Dzień Chorego
14/02/2013

Dzień Chorego

11 lutego 2013r. obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Ten szczególny dzień również uroczyście był przeżywany w naszym Domu.Rano została odprawiona Ms

za św. w intencji Chorych Hospicjum a po południu Chorych odwiedził Biskup Tadeusz Lityński udzielając im błogosławieństwa oraz sakramentu namaszczenia chorych.

Cyklicznie co drugi wtorek w miesiącu odbywa się spotkanie z psychologiem dla osób osieroconych.

Spotkania odbywają się grupowo bądź indywidualnie w zależności od potrzeby.

Serdecznie zapraszamy wszystkich potrzebujących przepracowania emocji.

Wypominki
02/11/2012

Towarzyszyliśmy Państwu w czasie ciężkiej choroby i umierania bliskiej Wam osoby, zapewniając opiekę medyczną, psychosocjalną i duszpasterską. Pragniemy być z Wami również teraz, gdy boleśnie przeżywacie rozstanie i stratę. Utrata kochanej osoby to jedno z najtrudniejszych doświadczeń w ludzkim życiu. Doświadczenie wypełnione bolesnymi, czasem trudnymi do zrozumienia uczuciami oraz pytaniami, na które nie ma prostych odpowiedzi. Wiemy jak ważna w takich momentach jest obecność i towarzyszenie życzliwych, rozumiejących proces żałoby osób.

Pragniemy gorąco Was zaprosić na Mszę Świętą z uroczystą Litanią Imion, która zostanie odprawiona dnia 16 listopada 2012 r. o godz. 1800w kaplicy szpitalnej pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Zyty 26 w Zielonej Górze. ( główny budynek szpitala – za oddz. chirurgii ogólnej)

W czasie tej liturgii odczytamy imiona Waszych Bliskich.

Nasz Wielki Rodak Jan Paweł II mówił w listopadzie 2003 roku w rozważaniach na „Anioł Pański”, iż: „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”.

Serdecznie Was zapraszamy.

W tym roku już po raz czwarty nasze Hospicjum włącza się do Ogólnopolskiej Kampanii na rzecz osób terminalnie chorych – „Pola Nadziei”.
Co roku - w okolicy 4 października (Międzynarodowy Dzień Opieki Hospicyjnej), tysiące ludzi na całym świecie sadzi żonkile: przed szkołami, szpitalami, urzędami w parkach i na skwerkach. Jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi na tę straszną chorobę.
Żonkil jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.
Opieka świadczona przez Hospicjum jest nieodpłatna dla chorego i jego rodziny.
Uroczyste sadzenie cebulek żonkili odbyło się 29.09.2012r. przed Hospicjum. Gorąco dziękujemy Wszystkim za włączenie się do tegorocznej akcji.
Dochód z rozprowadzonych cebulek żonkili przeznaczony jest na działalność Hospicjum
( m.in. zakup leków, środków opatrunkowych, materialna pomoc osieroconym dzieciom, itp. )

06 grudnia 2011 roku w Hospicjum odbyło się spotkanie dzieci osieroconych z Św. Mikołajem. Tradycyjnie były wspólne zabawy, wierszyki , piosenki … i oczywiście prezenty. Spotkanie dla dzieciaków przygotowały i prowadziły studentki Uniwersytetu Zielonogórskiego

16 października 2011 r. obchodzony jest dzień Św. Łukasza - patrona służby zdrowia z tej okazji również i my obchodziliśmy swoje małe święto.

Rano w kaplicy hospicyjnej p.w. Miłosierdzia Bożego została odprawiona w naszej intencji Msza św. którą celebrował Ks. Kan. Marek Kidoń – Dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

W południe zaszczyciła nas Swoja osobą Pani Prezydent Miasta Wioleta Haręźlak składając życzenia i przekazując drobne upominki od Miasta Zielona Góra. Upominki otrzymaliśmy również od Caritas.

Następnie odbyła się krótka prezentacja - czym jest Hospicjum.

Podziękowania
10/11/2011

Zakończyliśmy akcję sprzedaży cebulek żonkili w ramach kampanii ,,Pola Nadziei”.

Dochód ze sprzedaży w całości zostanie przeznaczony na potrzeby chorych Hospicjum. Zakupiliśmy już podkłady jednorazowe oraz NTM .

Do chwili obecnej zebraliśmy 50 000zł.

Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Dziękujemy za zakupienie cebulek żonkili. Czyn ten traktujemy jako wyraz Państwa wrażliwości na losy osób chorych nieuleczalnie.

W dniu 30.09.2011 roku w siedzibie naszego hospicjum odbył się zjazd Dyrektorów Hospicjów w Polsce

GRUPA WSPARCIA
21/10/2011

Po wakacyjnej przerwie wznawia pracę GRUPA WSPARCIA dla osób osieroconych. Zapraszamy na spotkania grupy,, wsparcie po stracie" 20 września 2011r. (wtorek) o godz. 17.00 do Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw ul. Zyty 26 w Zielonej Górze. Spotkania odbywają się cyklicznie co dwa tygodnie.